JARO 2022

Po dlouhé odmlce nová aktualizace webových stránek.

 Farma funguje i nadále. Je obahněno a i v letošním roce bude na prodej opět několik jehňat s POP, ale i pár vyřazených matek roč. 2016.

Beránci budu oklasifikováni na podzim na nákupním trhu ve Strakonicích a nebo v Úborsku.

V roce 2022 budou linie ZACHARI a ZBYSLAV. 

 

Kozí mléko a kůzlata letos nejsou k dispozici. 

                                                                                                                                                                  Vloženo: 24.4.2022

Plemenní dotační beránci - ročník 2018

Dne 5.10.2018 se opět konal aukční trh plemenných beránků v Málkovicích. Jako každým rokem klasifikoval                              Ing. Antonín Vejčík  ze SCHOK. I letos zde panovala pohoda a dobrá nálada.

 

Výsledky trhu najdete na  adrese https://www.schok.cz/nakupni-trhy-beranu    

 

3 beránci linie ZBYŠEK s genotypem ARR/ARR PRODÁNY

 

Vloženo:24.4.2022

Elitní nákupní trh Lysá nad Labem 5.10.2017

Dne 5.10.2017 jsem se zúčastnila se 3 berany Elitního nákupního trhu v Lysé nad Labem. K mé velké a neočekávané radosti jsem s jedním beránkem obdržela titul Šampion ENT plemene Zwartbles. Letošní zastoupení beránků v počtu 21 ks bylo opravdu hojné. Šest chovatelů z celé ČR dovezlo to nejlepší, co za rok 2017 vyprodukovali. 

 

 

Pokud by byl ještě zájem o dotačního berana, tak 2 jsou ještě na prodej.

( Linie ZTEPL a linie ZBYSLAV ) - už NE, už jsou prodané !!!


( Pozn. Foto poskytl a souhlasil s uveřejněním Ing. Martin Jedlička, Vydavatelství ProfiPress, s.r.o.)

Vloženo 6.10.2017 

Pozvánka na aukci beránků - Nákupní trh Málkovice 2017

Dne 29.9.2017 se uskutečnil již 3.ročník Nákupního  trhu plemenných beranů v Málkovicích. Byli zde oklasifikováni beránci plemene Zwartbles, Suffolk a 1 Anglonubijský kozlík.

Beránci Zwartbles byli třech linií: Záblesk ( vlastní dovoz Holandsko ), Zbyslav a Ztepl. 

Akci považuji za zdařilou, i když dva další chovatelé se na poslední chvíli nemohli zúčastnit. Počasí nám ale přálo, atmosféra byla velmi přátelská a všichni se těšíme na další ročník v roce 2018. 

                                                                                                                                                                                           Vloženo 29.9.2017 

Schůze klubu Zwartbles v Málkovicích

Vzhledem k tomu, že se každým rokem scházíme na farmě u nějakého chovatele, tak tentokrát  se schůze konala u mně v Málkovicích.

Sešli jsme se v  pátek 15. května 2015 v 15.00 hod. v místní klubovně na hřišti.  Počasí se nám náramně vydařilo a po dlouhé době jsme ani nezmokli, ani nezmrzli. Účastníci se dostavili opravdu v hojném počtu. Vládla zde moc milá atmosféra, všichni jsme se těšili, že si hlavně vyrazíme z kopýtka a necháme práci a starosti doma. 

Po prohlédnutí farmy a hlavně zvířat jsme se přesunuli všichni do nedaleké restaurace Chanos ve Stříbře, kde pokračovala volná zábava.

Dle názoru ostatních ( i mého ) se akce opravdu vydařila. Už teď se těším na jaro 2016, protože se sejdeme na farmě chovatelů Schickerových v jižních Čechách.

Zápis ze schůze je možné najít na stránkách SCHOK - Klub Zw.

Vloženo 16.5.2015

Nákup kozlíka linie NAPOLEON

Od 21.11.2014 bude na naší farmě nově působit i kozlík linie NAPOLEON, zakoupený od paní Benešové z Nové vsi. Kozlík byl oklasifikován výslednou třídou ER. 

Otec je linie NAPOLEON, otec matky linie CLAYCROF.

Matka jako prvnička měla v KU tyto výsledkynádoj 872 l, tuk 6,33 a bílkovinu 4,43. 

 

Vloženo 28.11.2014

Napoleon bude sloužit jako plemeník pro potomky koz připouštěných kozlem linie OSKAR.

Šampion elitního nákupního trhu v Lysé nad Labem 2014

Dne 9. října 2014 jsem se zúčastnila ENT v Lysé nad Labem, kde jsem vystavovala a zároveň nechala oklasifikovat mého zatím nejlepšího vyprodukovaného beránka linie Záblesk. Je to beran - přímý potomek dovezeného berana z NL, který je rovněž na mém hospodářství. 

Beránek získal titul " Šampion elitního nákupního trhu Zwartbles 2014 " a zůstává v mém chovu jako náhradní plemeník této linie. Beránky ohodnotili:  Ing. Antonín Vejčík a Ing. Karel Krátký.

Tohoto ocenění si velmi vážím a je pro mě velkou motivací do další chovatelské práce. 

Srpen 2014 - odstav jehňat

Jaro už je dávno pryč a na stránkách žádná aktualita !!!

Takže:  10.8. jsem odstavovala jehňata od matek a provedla zároveň předvýběr plemenných beránků, kteří budou 27.9.2014 oklasifikováni na nákupních trzích ve Strakonicích. V současné době jsou už ale všichni beránci zamluveni novými majiteli. Pouze kdyby někdo odřekl, dám hned info na web. stránky.

I naše dvě prvorozené kozičky se mají krásně k světu, tráva po deštích zběsile roste, tak co si přát víc?

Snad jen krásné babí léto. ♥

Vloženo 18.8.2014

K nám už přišlo jaro

Letos přišlo po podzimu rovnou jaro. Pro novorozená mláďata jenom dobře. Začali jsme prvním porodem kozy, která jako prvnička dala rovnou čtyřčata - 2 kozičky a 2 kozlíky. ( jeden z nich ale bohužel příchod na svět neustál ) Pak šla na řadu druhá koza, a ta zůstala raději jen u jedináčka -1 kozlíka.

A po několika dnech se začala rodit i první jehňata. Letos je hodně vícečetných porodů - dvojčat a žádnou výjimkou nejsou ani trojčata. Bahnice mám už vyselektované, tak se bahnění obešlo bez jakýchkoliv potíží nebo komplikací.  

V sekci " Na prodej " najdete bližší informace o nabízených kozlících. Kozičky bohužel letos ještě neprodáváme. Až příští rok.

Letošní jehničky ZW jsou již všechny zamluvené a o plemenných beráncích Vás budu informovat hned po jejich bonitaci na aukčních trzích. 

Vloženo 15.3.2014

Holky - vítáme vás doma !

Dne 3.6.2013 jsme zajeli k chovatelce do Německa pro nové kozičky, o které rozšíříme stav našich 2 koz. Teď je čeká krásný a bezstarostný život. Příští rok na podzim budou holky taky připuštěny a zapojeny do KU.

Doufám, že léto se už umoudří a bude teplo a vytoužené sluníčko. Konečně ustalo to dlouhé deštivé počasí a záplavy nás minuly !!!

Vloženo 5.6.2013

Kontakty

Pavla Kožnarová
Farma - Málkovice

Telefon: +420 604 530 182
E-mail: info@farma-malkovice.cz

Málkovice 1
348 02 Bor u Tachova